SC Vistula - New Jersey Alliance FC 1 - 2 !

SC VISTULA – New Jersey Alliance FC    1 : 2 (0:1)    Bramki:  85min. Chris Karcz

Sklad: Tomasz Kościukiewicz,  Marcin Kasica, Krzysztof Kondratowicz, David Hlawacz, Dylan Ellias, Mark Brzyzek, Jakub Gołąbek, Łukasz Hausner, Piotr Blazon, Sebastian Gostyński, Maciej Wołoszyn, Chris Karcz, Fredy Taravela, Michał Dmochowski, James Stepien, Michael Felix, Krzysztof Micek.

W niedzielę porażka wyjazdowa z Empire United wczoraj na boisku w Clifton Wiślacy doznali porażki z New Jersey Alliance FC 1:2 choć z przebiegu meczu na nią nie zasłużyli. Ale tak czasami bywa że nie zawsze na boisku układa się tak jak być powinno, nasza drużyna uzyskała optymalną przewaga już na początku meczu i wypracowała sobie kilka sytuacji bramkowych z których mogła zdobyć bramkę. Niestety jedna kontra rywali w 25 minucie i zawodnik rywali okazał się lepszy w sytuacji sam na sam z naszym bramkarzem Tomkiem Kościukiewiczem. Pięć minut pózniej nasza drużyna zdobywa bramkę którą nie uznaje sędzia po sygnalizacji sędziego bocznego (chyba on tylko jeden widział spalonego w tej sytuacji). A cała sytuacja wyglądała tak po faulu na Karczu na 20 metrze od bramki po prawej stronie do rzutu wolnego podchodzi Karcz i Gostyński ten drugi ładnie udarze na krótki róg i piłka odbija się od słupka i pada pod nogi Kingstona który strzela bramkę ale boczny podnosi chorągiewke w góre. Przed przerwą mamy jeszcze kilka okazji bramkowych po jednym z rzutów rożnych bliski zdobycia bramki głową był K. Kondratowicz ale na przerwę schodzimy z jedną bramką w plecy. Druga połowa jest podobna do pierwszej częsciej jesteśmy w posiadaniu piłki i mamy kilka sytuacji bramkowych (Karcz głową, Gostyński, strzał Hausnera tuż nad poprzeczką) bardziej się odsłaniamy i w 80 minucie tracimy drugą bramke. W 85 minucie po strzale Gołąbka bramkarz rywali (który notabene bronił bardzo dobrze) odbija piłke przed siebie a Krzysztof Karcz pakuje ją do siatki ustalając wynik meczu na 1:2. Do końca rundy jesiennej pozostało naszej drużynie dwa mecze i tu trzeba będzie poszukać 6-ściu punktów.