Wisła wygrywa z Polonią 6 : 0 !

Polonia Wallington – SC VISTULA Garfield 0 : 6 (0:4)

Bramki: Chris Karcz (11, 20, 27, 80min.), Viktor Pervushkin (40min.), Marcin Janeczko (60min.)

Skład Wisły: Alex Kłos, Marcin Kasica, Krzysztof Kondratowicz, Hubert Kościukiewicz, Lusc Valle, Niccosio Kingston, Kuba Gołąbek, Łukasz Hausner, Jaś Lopuski, Malka Kleinti, Krzysztof Karcz – Viktor Pervushkin, marcin Janeczko, Sergio Marchut, Grzegorz Kalata, Michał Dmochowski.

Trener: Konrad Kruczek.

Skład Polonii: Marcin Czerwinski, Arkadiusz Balik, Lukasz Bogacz, Marcin Czachora, Tomasz Dlugozima, albert Dul ,John Galeski, Eliseo Giusfredi, Steven Hunal, Pawel Kasica, Stan Konefal, Robert Kruk, Teedy Niziolek, Marian Panko, Bart Stolarczyk, Tomasz Wachowicz Mariusz Zak.

Trener: Marek Kasprowicz

Sedzia. Bartek Cielsak (Max Erroude, Christopher Rueda) Widzów: ok. 70

W środowy wieczór na boisko wybiegli drużyny naszej Wisły i Polonii Wallington a to oznaczało że rozpoczynają się polonijne derby New Jersey w lidze GSSL. Obie drużyny przed meczem w lidze miały po jednym wygranym meczu więc było wiadomo że która drużyna wygra odskoczy od rywala w tabeli.

Pierwsze minuty meczu zapowiadały że będzie to wyrównany mecz obie drużyny grały szybko i twardo ale z minuty na minute przewaga Wiślaków była coraz bardziej widoczna. Pewna gra naszej czwórki obronców Marcina Kasicy, Krzysia Kondratowicz, Huberta Kościukiewicza i Luisa Valle skutkowała tym że nasz bramkarz Alex Kłos nie wiele miał do roboty. Natomiast Chris Karcz z kolegami zadbał oto żeby bramkarz Polonii Marcin Czerwiński nie zasypiał na bramce, już w 11 minucie meczu po podaniu aktywnego Łukasza Hausnera Chris Karcz pakuje piłkę do siatki. Jaś Lopuski wraz z Hausnerem i Kubą Gołabkiem rozbijają akcje rywali w środku pola i dobrze rozprowadzają piłki na skrzydła z których to nasi skrzydłowi uruchumiają szybkich napastników Karcza i Kleintiego. 20 minuta to ładne wypuszczenie Karcza przez Kasice i Chris podwyższa na 2:0 a 7 minut później Niccasio Kingston uciekł prawa stroną boiska obrońcy Polonii i dośrodkował do nadbiegającego Karcza który w tamtej chwili uzbeierał klasycznego hot-tricka. Dodajmy że Chris jeszcze ustalił wynik meczu na 6:0 w 80 minucie po ładnym strzale głową po dograniu Michała Dmochowskiego. Czwarta bramka padła jeszcze przed przerą w 40 minucie a zdobył ją Viktor Pervishkin po podaniu Kleintiego a przepuszczeniu piłki przez Karcza. Wynikiem 4:0 kończy się pierwsza połowa. Drugie 45 miunut to kontynuacja dobrej gry Wisły która pokazuje kilka ładnych akcji grając bardziej swobodnie ale też i z koncentracją nie pozwalając rywalowi na wiele, a trener Kruczek dał pograć dłużej rezerwowym zawodnikom. W 60 minucie Wisła zdobywa 5 bramkę po rajdzie prawa stroną Kuby Gołąbka bramkę z bliskiej odległości zdobywa Marcin Janeczko a wynik na 6:0 ustalił Karcz.

To było drugie zwycięstwo Wiślaków w krótkim odstępie czasu, widać że drużyna nabiera rozpńdu a jej gra jest coraz lepsza czego dowodem jest zdobytych 10 bramek w dwóch meczach (myśle że seniorzy pozazdrościli skuteczności naszym juniorom). Gratulujemy drużynie zwycięstwa !