Porażka w półfinale

Lansdowne Yonkers FC – S.C.VISTULA Garfield 3 : 1 (3:0) Bramka: 83min. Paul Lee (Mikołaj Kozdroń)

Skład Wisły:  Anthony Caruso, Clay Smith, Krzyś Kondratowicz, Wojtek Piwowarczyk, Ethan Streeter, Viktor Pervushkin, Mikołaj Kozdroń, Johnathan Sanchez, Nikolce Iloski, David Wilson, i Paweł Kondratowicz. Wchodzili: Paul Lee, Googu Namruev, Jakub Gniazdowski, KeijonDavis, i Ofek Nahar. Trener Chris Karcz

Wisła nie zdołała awansować do finału Fricken Open Cup ulegając w meczu półfinałowym drużynie Lansdowne Yonkeres FC 1-3 w sobotnim meczu. Rywale od początku meczu zaatakowali Wiślaków narzucając swój styl gry i już w pierwszej minucie meczu nasz zespół musiałratować przed utratą bramki bramkarz Anthony Caruso. Lansdowne bardzo solidnie budowali akcje wciągając Wiślaków na swoją połowę i posyłając pilkę na skrzydła do nadbiegających napastników tak padły wszystkie trzy bramki dla rywali w 16,30 i 37 minucie pierwszej połowy. W 42 minucie zawodnik gospodarzy został ularany dwoma żółtymi kartkami za faul I niesportowe zachowanie co skutkowało kartką czerwoną. W drugiej połowie Wiślacy grając o jednego zawodnika więcej osiągneli przewagę na boisku i częściej zagrażali bramce rywala, niestetn nie przekładało to się na zdobyte bramki. W 83 minucie spotkania jedyną bramkę zdobył Paul Lee po rzucie rożnym wykonywanym przez Mikołaja Kozdronia.

Nasi rywale Lansdowne to jedna z najlepszych drużyn w regionie warto dodać że to będzi ich szósty finał w ostatnich siedmiu latach.