Clifton Elite FC– SC VISTULA Garfield 3–1 (2:1)

Clifton Elite FC – SC VISTULA Garfield 3 – 1 (2:1)

Bramka: Paweł Kondratowicz 24min.

Skład SC Vistuli:  Marcin Kasica- Adrian Baranowski,Jeremy Withenspoon, Krzysztof Kondratowicz, Mikołaj Kozdroń, Jakub Gołąbek, Łukasz Hausner, Michał Mejer, Dario Namruev, Chris Karcz, Jakub Gniazdowski, Paweł Kondratowicz, Samuel Benel, Ofek Nahar

Półfinałowy mecz o puchar Ligi GSSL pomiędzy Clifton Elite FC a naszą SC Vistulą zgromadził sporą liczbe kibiców jak na ligową rzeczywistość w dobie pandemic koronawirusa.

Mecz nie zawiódł oczekiwań kibiców i był ciekawym widowiskiem piłkarskim pomimo panującego upału około 33°C, obfitujący w sytuacje podbramkowe i szybkie akcje obu drużyn. Zespół z Clifton zaatakował od pierwszych minut meczu I utrzymywał optyczną przewagę w środku boiska co ostatecznie przełożyło się na bramke w 13 minucie meczu po której Wisła przegrywała 0-1. Drużyna Wisły dążyła do wyrównania a rywale do podwyższenia wyniku, Wiślacy doprowadzili do wyrównania po składnej akcji w 26 minucie meczu po bramce Pawła Kondratowicza. Do końca pierwszej połowy toczyła się równa walka na boisku obie drużyny miały swoje szanse najlepszą okazje miał dla Wisły Chris Karcz który z bliskiej odlegóści trafił w poprzeczkę także po dobitce. Niestety dość przypatkową bramkę Wiślacy tracą w końcówce pierwszej połowy w 3 minucie i schodzą na przerwe przegrywając 1-2. Od początku drugiej połowy na bramkę Wisły natarli rywale goszcząc bardzo często na połowie i pod bramką Marcina Kasicy ? tak tak Marcin wystąpił pod nieobecność etatowego bramkarza z powodzeniem w bramce Wisły popisując się kilkoma niczego sobie interwencjami i chroniąc Wisłe przed utratą bramki. Ostatnie 15 minut meczu to napór Vistuli na bramkę rywala która chciała ambitnie doprowadzić do remisu, szczególnie rzuty rożne i rzuty wolne stwarzały groźne sytuacje pod bramką rywali a Wiślacy atakowali całą drużyną. Gdy nie było już nic do stracenia w jednej z ostatnich kontr Wisła w 91 minucie traci trzecią bramkę I ostatecznie w finale puchrau ligi zagra drużyna z Clifton.

Trzeba podziękować chłopakom z SC Vistuli za gre i ambicje w obu meczach pucharu ligi w których dali z siebie wszytko i zostawili na boisku sporo potu a ponadto dobre wrażenie.

Kącik statystyka
426  tyle bramek zdobyła Vistula w meczch ligowych od kiedy prowadzimy statystyki