Vistula odpadła z NJSA Cup

Parsippany FC - S.C.Vistula Garfield   4 - 1 (1:1)   Bramka:  21min. Chris Karcz

Vistula rozgrywki w pucharze New Jersey rozpoczeły od 1/16 finału dzięki zajęciu dobrego miejsca w GSSL Cup na koniec ubiegłego sezonu. W meczu z Parsippany FC Wiślacy byli faworytami, rywal rywalizacje rozpoczął od kwalifikacji w których pokonała drużynę Englewood Red Devils 3 -1 w rundzie 1/32 Parsippany FC pokonało Dilfs FC 2 - 1 tym samym stali się rywalem Wisły.

Vistula choć grała na własnym boisku to nie pomogło jej to z dobrze dysponowanym rywalem który odniósł zasłużone zwycięstwo przeważając na boisku w każdym elemencie gry, w szybkości, dokładnych podaniach, agrysywności i stworzonych sytuacjach bramkowych. Można powiedzieć dobre złego początki bo to Wiślacy otworzyli wynik meczu po podaniu Pawła Kondratowicz Chris Karcz z bliskiej odległości pakuje piłkę do bramki, trzy minuty póżniej już był remis 1-1. Rywale częściej znajdowali się pod naszą bramką i mieli dużą przewage w rzutach rożnych i wyrzutach z aut w pobliżu pola karnego co stwarzało wiele zagrożenia pod naszą bramką. Pierwsza bramka rywali wpadła po rzucie rożnym. Szczególnie w drugiej połowie wyrzuty z autu sprawiały bardzo dużo klopotów obranie Vistuli po takim aucie rywale wyszli na prowadzenie. Dwie kolejny bramki tylko uwidoczniły przewage rywali.

Wiślakom w tej rundzie pozostało jeszcze trzy mecze ligowe jeśli pandemia i pogoda pozwolą je rozegrać.